Goto down
Scarlette
Scarlette
Počet príspevkov : 728
Join date : 25.03.2019

Dvaja tyrani a masoví vrahovia sa pred 80 rokmi dohodli na ,,mierovom" rozdelení Európy. Empty Dvaja tyrani a masoví vrahovia sa pred 80 rokmi dohodli na ,,mierovom" rozdelení Európy.

za Pi august 23, 2019 5:09 pm
Dnes uplynulo 80 rokov od podpísania vari najhanebnejšieho paktu v novodobých dejinách - paktu Hitlera a Stalina. Podpísali ho 23.8.1939 za prítomnosti Stalina v Moskve ministri zahraničia Molotov a Ribbentrop a podľa nich sa pakt aj volá. Táto ,,zmluva dvoch diablov" umožnila vpád Hitlerovej a následne Stalinovej armády do Poľska a jeho rozdelenie. Rovnako bolo dohodnuté a podpísané násilné obsadenie štátov Pobaltia a Fínska Sovietskym zväzom. Za to Rusi prenajali Nemcom prístav pri Murmansku.
Dvaja tyrani a masoví vrahovia sa pred 80 rokmi dohodli na ,,mierovom" rozdelení Európy. To im samozrejme vydržalo necelé dva roky, a potom začali bojovať medzi sebou, keď Hitler napadol v lete 1941 Sovietsky zväz. Výsledkom bol svet v plameňoch vojny a 70 miliónov mŕtvych.
Dejiny ukazujú, že nikdy dobre nedopadne, keď si diktátorskí psychopati a milovníci impérií začnú nanovo deliť sféry vplyvu a prekresľovať existujúce a medzinárodne uznané hranice.
Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.