Goto down
Scarlette
Scarlette
Počet príspevkov : 306
Join date : 25.03.2019

Som pripravený byť premiérom, odkázal voličom Andrej Kiska Empty Som pripravený byť premiérom, odkázal voličom Andrej Kiska

za Ne apríl 07, 2019 10:56 pm
Viem presne, do čoho idem a s kým tam idem. A pôjdem do toho naplno. Tento odkaz dnes poslal voličom v relácii TV Markíza Na telo končiaci prezident Andrej Kiska, ktorý sa chystá zakladať novú politickú stranu.
Hoci Kiska stále odmieta povedať viac o svojom pripravovanom politickom subjekte, priznal, že on osobne sa považuje za centristu.

Zároveň zopakoval, že ak bude pri zostavovaní novej vlády, z koaličných rokovaní už dnes vylučuje Smer-SD a extrémistov z ĽS-Naše Slovensko. Práve nedávne spoločné hlasovanie týchto dvoch strán uviedol ako jeden z dôvodov, prečo aktívne vstúpi do politiky.

„Dnes sa vytvára určitá koalícia strán, ktorá neveští nič dobré pre našu krajinu. Smer je ochotný vytvárať koalíciu s fašistami. Vieme, že Harabin vytvára novú stranu a vieme, že Harabin bol dobrým priateľom predsedu Smeru-SD,” upozornil Kiska.

Stretáva sa s Bezákom aj Mistríkom

Politikom Smeru-SD nepriamo smerovali aj jeho slová, podľa ktorých je pripravený ísť do tvorby nového politického zoskupenia naplno. Zástupcovia tejto strany totiž viackrát vyhlásili, že Kiska sa venuje prezidentskej funkcii na pol plynu.

„Keď je silná motivácia, musíte sa tomu oddať. (…) Bude to plný režim a teším sa na to. Viem presne, do čoho idem a s kým tam idem,” reagoval na kritiku ficovcov.

Kiska tiež tvrdí, že je pripravený byť aj predsedom vlády, ale jeho subjekt nemôže byť strana len jedného muža. S kým ju chce budovať, ale povie až po uplynutí svojho prezidentského mandátu, teda v polovici júna.

„Je pravdou, že s pani Radičovou sa stretávam a veľa diskutujeme o podobe Slovenska,” poznamenal na margo možného vstupu známej tváre do jeho partaje.

Priznal však, že o svojich pripravovaných krokoch sa rozpráva aj s ľuďmi ako je Robert Mistrík či emeritný arcibiskup Róbert Bezák.

„Nemyslím si, že teraz by chcel vstupovať do politiky ako takej. Doprajme mu oddych, ktorý si zaslúži,” reagoval na možný vstup niekdajšieho prezidentského kandidáta do vysokej politiky.

Bezáka označil zase za vzácneho muža, s ktorým sa často stretáva.

„Diskutujeme o hodnotovej vízii. Nemyslím si ale, že pán Bezák by chcel aktívne vstúpiť do politiky,” vyhlásil Kiska.


Prečítajte si tiež:
Nový prieskum: Takmer polovica ľudí chce, aby Kiska v politike skončil
Vznik zaplatí za vlastné

Aspoň čiastočne však Kiska odkryl financovanie svojej pripravovanej strany. Tvrdí, že má dostatok kapitálu na to, aby ju mohol založiť. Aký finančný balík na to obetuje, už ale nechcel odpovedať. Povedal len, že to bude určite menej ako milión eur.

Prípadných sponzorov chce osloviť až potom, keď stranu založí a bude mať svoje jasné politické kontúry a štruktúry.

„Na Slovensku je dostatok dobrých ľudí, ktorí verím, že pomôžu,” dodal Kiska.
Kreacionista
Kreacionista
Počet príspevkov : 351
Join date : 20.03.2019

Som pripravený byť premiérom, odkázal voličom Andrej Kiska Empty Re: Som pripravený byť premiérom, odkázal voličom Andrej Kiska

za St apríl 10, 2019 9:12 am
Bude to výborné, keď sa Kiska stane premiérom.
Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.