Goto down
Scarlette
Scarlette
Počet príspevkov : 306

Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára  Empty Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára

za Pi október 04, 2019 9:55 pm
Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára (VIDEO)
14.10.2019 11:19 | Blog | Miroslava Kernová

Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára  A89b28cc3b1cd5cc9e013e5bd14e73bd_L

V čase, keď po vražde novinára Jána Kuciaka vychádzajú najavo obludné spôsoby korupčného fungovania tohto štátu, aj spevák Jožo Ráž, ktorý je dlhodobý podporovateľ Smeru, predtým Vladimíra Mečiara a osobný priateľ Roberta Kaliňáka, prichádza so spoločenským posolstvom.

Spolu s kapelou Elán natočil videoklip, v ktorom dal prepadnúť, zmlátiť, zviazať a uväzniť novinárov, pričom na konci im spevák mieri pištoľou do tváre.

Klip s názvom Bulvárne krysy má byť pravdepodobne pomstou speváka bulvárnym novinárom za to, ako o ňom píšu. „Bol som príliš dlho dobrý/ nemajú ma preto radi./ Perom ničia za pár drobných/ obyčajní hnusní smradi,“ spieva v klipe Ráž. V klipe ukazuje, ako sa prechádza s nejakou ženou, ako ho pritom fotí novinár následne o tom vychádza v novinách článok.

Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára (VIDEO) Youtube Warner Music
Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára (VIDEO)
14.10.2019 11:19 | Blog | Miroslava Kernová

V čase, keď po vražde novinára Jána Kuciaka vychádzajú najavo obludné spôsoby korupčného fungovania tohto štátu, aj spevák Jožo Ráž, ktorý je dlhodobý podporovateľ Smeru, predtým Vladimíra Mečiara a osobný priateľ Roberta Kaliňáka, prichádza so spoločenským posolstvom.

Spolu s kapelou Elán natočil videoklip, v ktorom dal prepadnúť, zmlátiť, zviazať a uväzniť novinárov, pričom na konci im spevák mieri pištoľou do tváre.

Klip s názvom Bulvárne krysy má byť pravdepodobne pomstou speváka bulvárnym novinárom za to, ako o ňom píšu. „Bol som príliš dlho dobrý/ nemajú ma preto radi./ Perom ničia za pár drobných/ obyčajní hnusní smradi,“ spieva v klipe Ráž. V klipe ukazuje, ako sa prechádza s nejakou ženou, ako ho pritom fotí novinár následne o tom vychádza v novinách článok.

Nový Čas pred rokom nafotil Ráža s prokurátorkou Úradu špeciálnej prokuratúry Máriou Trstenskou, ktorá dozorovala v kauze daňových podvodov Kočnera, ktorú riešila v jeho prospech. Ľuďom okolo Kočnera v kauze Glance House nadržiavala až tak očividne, že ju pre to musel napomínať sudca. Trstenská sa spomína aj v Kočnerovej Threeme.

„Páni, myslím, že si všetci uvedomujeme, že je najväčší čas na deratizáciu,“ hovorí v klipe Ráž ďalším členom skupiny Vašovi Patejdlovi a Jánovi Balážovi. Nasleduje scéna, ako maskovaní muži postupne prepadnú jedného novinára neskoro večer na ulici a podržia ho, aby mu Ráž mohol vraziť päsťou do tváre.

Na ďalšieho novinára čakajú maskovaní muži v byte a keď prichádza domov, namieria naňho zbraň, donútia ho dať si na hlavu tmavý vak. Podobným spôsobom prepadnú aj ženu, ktorá poslala do redakcie tip, a ďalšieho muža. Kompozícia ako všetci štyria zviazaní s čiernymi vrecami na hlave, kľačia a za nimi stoja ozbrojení maskovaní muži, pripomína videá z popráv, ktoré zverejňoval Islamský štát.

Na záver prichádza do miestnosti známe trio skupiny Elán a Ráž mieri zviazaným osobám na hlavu pištoľou.

Klip končí tak, že namiesto výstrelu zo zbrane Ráža, Patejdl nastrieka do tváre novinára vodu a hudobníci sa začnú smiať.

Na konci klipu je písomný oznam, že skladba a klip sú namierené výlučne voči bulvárnym médiám, ktoré so serióznou žurnalistikou nemajú nič spoločné.

Búchačky a odstraňovanie ľudí guľkami nie je v rétorike Ráža úplna novinka. „Nie som žiaden rasista, ale Číňanov sa bojím – je ich strašne moc. Preto mám doma dve búchačky. Keď tu dorazí táto ázijská vlna, tak prvých štyridsaťpäť Číňanov odrovnám a posledné tri guľky si nechám pre seba a svoju rodinu,“ povedal v roku 2012 pre český časopis Instinkt.

Bulvárni novinári prekračujú hranice, porušujú etiku novinárskej práce, na čo často aj ja upozorňujem. No natočiť klip, kde si spevák vybavuje účty s novinármi násilím a inšpiruje sa spôsobmi z popráv Islamského štátu je vrcholne úbohé a nevhodné. Nehovoriac o tom, že pred rokom si niekto, pravdepodobne Kočner, podobným spôsobom vybavoval účty s nevinným novinárom a jeho priateľkou

Nový Čas pred rokom nafotil Ráža s prokurátorkou Úradu špeciálnej prokuratúry Máriou Trstenskou, ktorá dozorovala v kauze daňových podvodov Kočnera, ktorú riešila v jeho prospech. Ľuďom okolo Kočnera v kauze Glance House nadržiavala až tak očividne, že ju pre to musel napomínať sudca. Trstenská sa spomína aj v Kočnerovej Threeme.

https://www.omediach.com/blog/16438-jozo-raz-rok-po-vrazde-kuciaka-mieri-pistolou-na-hlavu-zviazaneho-novinara-video

Naposledy upravil Scarlette dňa Ut október 15, 2019 1:30 am, celkom upravené 1 krát.
Scarlette
Scarlette
Počet príspevkov : 306

Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára  Empty Re: Jožo Ráž rok po vražde Kuciaka mieri pištoľou na hlavu zviazaného novinára

Yesterday at 1:30 am
Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.