Goto down
Scarlette
Scarlette
Počet príspevkov : 665
Join date : 25.03.2019

17-ročný bojovník proti fašizmu povedal, čo si myslí o Ficovom Smere Empty 17-ročný bojovník proti fašizmu povedal, čo si myslí o Ficovom Smere

za So máj 25, 2019 3:52 am
17-ročný bojovník proti fašizmu povedal, čo si myslí o Ficovom Smere THedYrSzQ0GdHafRrCfD3w.1280~Marek-Mach

Ak je politika špinavá, musia do nej ísť slušnejší ľudia, inak sa neočistí, hovori študent Marek.

Marek Mach (17) v pätnástich založil projekt Mladí proti fašizmu, pretože „cítil hustnúcu atmosféru medzi mladými ľuďmi, ktorá sa prejavila v parlamentných voľbách posunutím extrémistických síl na Slovensku."

Projektom chce mladým ľuďom pomôcť zorientovať sa v historických faktoch, ale aj v súčasnom politickom živote a dianí na Slovensku. Na web prispieva článkami nielen z oblasti histórie, ale píše aj o súčasných extrémistických silách na Slovensku.

Je držiteľom Novinárskej ceny 2018 za článok v kategórii žurnalistika na blogu - Prečo mladá Slovenka nemá pravdu o multikulturalizme.

Momentálne je študentom tretieho ročníka na Gymnáziu Ladislava Novomeského v Senici.

V rozhovore sa dozviete:

- ako chápu mladí ľudia fašizmus

- prečo medzi prvovoličmi boduje extrémizmus, hoci nesúhlasia s jeho politikou

- prečo je na hrane, že sa Robert Fico poďakoval ĽSNS

- ako sa študenti dozvedajú o politike cez Zomri

- aké chyby robia politici v očiach mladých ľudí

- z akého dôvodu je Smer pre mladých symbolom korupcie a Fico príkladom toho, ako to nerobiť


Proti komu svojím projektom bojujete?

Proti ľuďom, ktorí by najradšej potláčali práva ostatných, ktorí nie sú schopní rešpektovať demokratické zriadenie a pre ktorých by bolo najlepšie, ak by sa úplne zmenilo politické smerovanie Slovenska.

Máte aj negatívne reakcie? Predsa len istý typ ľudí môže projekt nahnevať...

Ak by som to mal zhrnúť, tak najčastejšie sa stretávam s tým, že vyjadrujú rozhorčenie nad logom môjho projektu. Hovoria mi, že tým ničím všetky hodnoty a tradície, ktoré na Slovensku máme. Stále im oponujem tým, že prečiarknutím dvojkríža v kruhu, ktorý vyjadruje nesúhlas s fašistickým režimom Slovenského štátu a ktorý bol neskôr zneužitý ideológiou, neznamená, že odsudzujem hodnoty, ktoré ten kríž niesol predtým.

Tých vyhrážok je tak veľa, že ich nedržím v hlave.

To je ale dosť veľa nenávisti na tak mladého človeka. Nedotýka sa vás to?

Je to forma nenávisti, ale cieľom tej nenávisti je to, aby som bol uvedený do strachu a prestal pracovať na projekte. Keby sa na to pozerám tak, že mi chce niekto ublížiť a bolo by lepšie, aby som s projektom skončil, tak by som to už dávno nerobil.

Ale ak si to zoberiem z opačného hľadiska, že kopu ľudí som nahneval preto, že to ťahám skôr tou liberálnou cestou, tak je to určitá spätná väzba, ktorá by pre mňa mala byť skôr pozitívna ako negatívna.

Kde všade nacisti zriadili koncentráky a v ktorom vyvraždili najviac ľudí:
cely clanok - https://www.aktuality.sk/clanok/690141/17-rocny-bojovnik-proti-fasizmu-povedal-co-si-mysli-o-ficovom-smere/
Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.