Goto down
Scarlette
Scarlette
Počet príspevkov : 728
Join date : 25.03.2019

Volič Kotlebu nemusí byť fašista, stačí, že nepremýšľa Empty Volič Kotlebu nemusí byť fašista, stačí, že nepremýšľa

za Po február 24, 2020 1:44 am
Volič Kotlebu nemusí byť fašista, stačí, že nepremýšľa Ktlbs
Volič Kotlebu je ako človek, ktorému keď kňaz znásilní dieťa, on odpovie slovami „Božie cesty sú nevyspytateľné“. Alebo ako človek, ktorému keď niekto nechtiac stúpi na nohu, on mu na oplátku robije hubu, zanadáva na celú jeho rodinu a ukradne peňaženku. Alebo ako človek, ktorý na svastiku povie, že je to neúspešný pokus o nakreslenie domčeku na jeden ťah.

Kotleba je pravdepodobne to najhoršie, čo politická scéna na Slovensku ponúka. Zhrnul som 3 najdôležitejšie dôvody, kvôli ktorým stranu ĽSNS rozumný človek jednoducho nemôže voliť.

1. dôvod: (Nielen) Kotleba je fašista, klamár a násilník
Či sa to niekomu páči alebo nie, je to pravda. Nezmení na tom nič ani krútenie hlavou Kotlebových kamarátov. Ba čo viac, fašista, klamár a násilník nie je iba Kotleba, ale aj mnoho ďalších straníkov, ktorí do NR SR kandidujú za ĽSNS. O Kotlebovi sa toho napísalo už dosť (napríklad šeky na 1488 eur alebo obvinenie zo zneužívania 16-ročnej študentky), povenujem sa teda niektorým z jeho kumpánov z kandidátnej listiny:

   Andrej Medvecký (č. 9): v krčme zmlátil chlapca z Dominikánskej republiky, pričom vrieskal „rozkopte negra, nadávka čierny“, zbil aj ďalšieho nevinného chalana, ktorému zlomil nos, a k tomu ešte aj šoféroval pod vplyvom alkoholu
   Peter Krupa (č. 11): okrem toho, že do budovy Národnej Rady prišiel so zbraňou, na Facebooku zdieľal vetu so štrnástimi slovami, ktorá je známa ako neonacistický symbol, a napísal, že „tým smradlavým židákom už uplne jebe“
   Ondrej Ďurica (č. 12): spevák neonacistickej skupiny Biely odpor
   Stanislav Mizík (č. 13): síce sa k tomu nepostavil ako chlap a pred súdom sa nepriznal, no napísal status, kde skritizoval prezidenta Kisku, pretože vyznamenal osoby židovského pôvodu. Okrem iného sa zdraví „na stráž“ alebo verí, že média vlastní akýsi „židokapitál“
   Miroslav Suja (č. 15): nie len, že spôsobil dopravnú nehodu a vážne zranenia, ale aj odpredal 103 položiek z inventáru banskobstrického kraja za 1 euro a poznal sa s nájomným vrahom Alojzom Kromkom
   Marián Mišún (č. 39): pálil vlajku Európskej únie, Cigáňov označil za asociálnych parazitov a k tomu by ešte rád zaviedol pracovné tábory pre asociálov a väzňov
   Milan Mazurek (č. 150): okrem jeho vykrikovania a hádzania kameňov na ženy a deti pred vlakovou stanicou sa jedná o prvého poslanca, ktorého zbavili mandátu kvôli jeho rasistickým rečiam v rádiu. Ani za svoj Facebook sa hanbiť nemusí, je plný velebenia Hitlera, prirovnávania utečencov k opiciam a hmyzu alebo Cigáňom k parazitom
   Peter Bahno: asistent poslanca ĽSNS, odsúdený za ublíženie na zdraví
   Jozef Király: niekdajší okresný predseda ĽSNS, obvinený z úkladnej vraždy
   Rastislav Jakubík: oblastný a krajský predseda ĽSNS, má vytetovaný hákový kríž
   Marián Magát: v roku 2016 kandidoval za ĽSNS z 88. miesta, mal byť kandidátom na župana v Žilinskom kraji, ale bol odsúdený za nedovolené ozbrojovanie, rozširovanie extrémistických materiálov, hanobenie národa a rasy, popieranie holokaustu a podpora skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv
   Anton Grňo: okresný predseda ĽSNS, odsúdený za pozdrav „na stráž“ v budove súdu

A takto by som mohol pokračovať ďalej, hanbou ĽSNS sú napríklad Milan Uhrík alebo Róbert Martinák.

2. dôvod: Nemajú program
„Rozbijeme huby všetkým cigáňom a moslimom!“ nie je program. Prísť s dvesto vyholenými chlapcami do dediny robiť machra tiež nie je program. Viete vôbec, kto je pre ĽSNS napríklad expertom na zdravotníctvo? Predpokladám, že nie, no ja vám pomôžem. Je to Natália Grausová, pravdepodobne ona je zodpovedná za volebný program ĽSNS pre zdravotníctvo. Jej hlavné odborné prednosti v oblasti zdravotníctva sú napríklad:

   na zdravotníckom výbore počas štyroch rokov vystúpila presne jedenkrát, pričom jej návrh bol, že chce vystúpiť z NATO
   je za zrušenie povinného očkovania
   netušila, aký je rozdiel, medzi originálnymi liekmi a generikami

Vtedajšia ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská vtedy (nielen) pani Grausovej veľmi pekne vysvetlila, že očkovanie nie je zlé.

Inak ich volebný program presahuje sotva jednu stranu formátu A4 a chýbajú tam konkrétne opatrenia a riešenia problémov. Kotleba totiž netuší, odkiaľ vziať peniaze do štátneho rozpočtu, no vie, že ich treba vo veľkom míňať.

3. dôvod: Všetky strany s nimi odmietajú spoluprácu
Ak by vám nepochopiteľne neprekážal prvý ani druhý dôvod, je tu ešte toto. Napríklad v tejto ankete sa každá strana (okrem SNS, ale tí spoluprácu odmietli predtým) vyjadrila, že s ĽSNS v žiadnom prípade vládnuť nebudú. Načo je teda dobré dať hlas strane, ktorá nemôže vládnuť? Z opozície nič nespravia (neodhaľujú kauzy), vládu nepostavia. Hlas pre nich je stratený hlas, prípadne hlas pre Smer.

Ale pozor! Pokiaľ sa vám stále Kotleba ľúbi, no odmietate Smer, dal by som si bacha. ĽSNS a Smer niekoľkokrát spolu zahlasovali pri kontroverzných zákonoch (predĺženie moratória, voľba riaditeľa RTVS, zastropovanie dôchodkov, zákaz spievania hymna cudzieho štátu), takže na mieste je obava, že by vznikla vláda s prítomnosťou týchto dvoch subjektov. A to sa nemôže páčiť snáď ani najzarytejšiemu kotlebovoličovi, ktorý sa stále hrdí sloganom „Kotleba je proti mafii, jediný si nenakradne“.

Okrem toho, Kotleba už raz pri moci bol a nedopadlo to príliš slávne (nesplnený sľub zamestnať 10-15 tisíc ľudí, zvýšenie výdavkov kraja o takmer 10%, zamestnávanie rodiny a kamarátov a podobne).

Takže, milý Kotlebovolič, popremýšľaj nad tým, či ĽSNS skutočne je to správne riešenie na problémy, ktoré na Slovensku máme. Ešte raz zopakujem to dôležité slovo: premýšľaj.
P.S. do komentárov môžeš pridať tvoj osobný dôvod, prečo stranu voliť, rád zistím, čo ľudí vedie k tomu, aby svoj hlas dali fašistom.
https://dennikn.sk/blog/1749327/volic-kotlebu-nemusi-byt-fasista-staci-ze-nepremysla/
Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.