Goto down
Scarlette
Počet príspevkov : 225
Zobrazit informácie o autorovi

Domáce politické víťazstvo pani Prezidentky .  Empty Domáce politické víťazstvo pani Prezidentky .

za Št jún 27, 2019 12:27 pm
Vnímam v našej spoločnosti neistotu z toho, že sa v posledných rokoch z našej zahraničnej politiky vytratila jednota. Aj preto som túto tému otvorila hneď na našom prvom stretnutí s predsedom parlamentu a predsedom vlády. Považujem za veľmi dôležité a absolútne nevyhnutné, aby Slovensko malo navonok jednotnú zahraničnú politiku, bez pochybnosti o tom, kam smeruje.
Chápem dnešné stretnutie ako verejný záväzok nás troch, že budeme ako spoločne, tak aj každý zvlášť konať a postupovať v súlade s touto dohodou. Na to, aby dnešná dohoda mala hodnotu a zmysel, musí vstúpiť do života. Až reálne kroky ukážu, či je náš záväzok úprimný.

Dôkazom toho, že sa spolu vieme rozprávať aj o témach, na ktoré nemusíme mať rovnaký názor, bol aj dnešný rozhovor s predsedom parlamentu Andrejom Dankom. Vysvetlili sme si navzájom naše postoje k pozvaniu bieloruského prezidenta na pripomenutie si 75. výročia SNP a informovala som pána predsedu, že som vyslala jasný signál bieloruskému prezidentovi, že pozvanie nebolo uskutočnené z úrovne hlavy štátu.
Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.